W Archiwum Państwowym. ,,Nasi” na Rajdzie Lingwistyczno- Krajoznawczym! Gimnazjum nr 3 Śladami łańcucha Krzywoustego… Wielkanocne zmagania z jajem! Gimnazjaliści śladami bohaterów ,,Skarbów drzewa” Z wizytą w szafie Schaffgotschów … VII edycja MMO zakończona!

Moja Mała Ojczyzna 2015/2016 red.Ewa Bosek

W ramach działań projektu edukacyjnego ,,Moja Mała Ojczyzna” 17.11.2015r. gościliśmy w Archiwum Państwowym. Najaktywniejsi uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w prelekcji poświęconej zbiorom zgromadzonym w Archiwum. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z historią Archiwum, dowiedzieli się jakiego rodzaju zbiory przechowuje, w jakim celu oraz w jaki sposób zgromadzone zasoby są chronione. Młodzież z zaciekawieniem obejrzała pokaz starych map i ksiąg.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa poświęcona schroniskom Karkonoszy. Mieliśmy okazję zapoznać się z historią schronisk jak również zobaczyć archiwalne zdjęcia i mapy.

Zainteresowanie było tym większe, ponieważ kolejną atrakcją będzie wycieczka w Karkonosze.

Uczestnikami spotkaniabyli: Michał Kempka, Adam Wolf, Sokołowski Mariusz, Kielan Roksana, Lisek Kamila, Górski Tomasz, Sójkowski Konrad, Jabłońska Magda, Latusek Gabriela i Wojciechowska Natalia.

Koordynator projektu Ewa Bosek

Fotki z wycieczki są >>> TUTAJ