Peczenenko_Joanna (29)

50-LECIE NASZEJ SZKOŁY

Uroczystości związane z 50-leciem Naszej Szkoły rozpoczęły się 21 października Mszą św. w kościele p.w. Ś.ś. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, odprawioną w intencji nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i absolwentów.

22 października o godzinie 11:00 w Gimnazjum nr 3 rozpoczęła się uroczystość jubileuszowa, na którą przybyli zaproszeni goście, uczniowie i absolwenci. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Jerzy Łużniak – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, pan Marek Obrębalski – prezydent Mista Jeleniej Góry, pan Miłosz Sajnog – Wiceprezydent Miasta Jeleniej Góry, pan Józef Sarzyński – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry, pan Józef Zabrzański – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry, pani Grażyna Pawlukiewicz – Rehlis (radna Rady Miasta Jeleniej Góry), pani  Bożena Wachowicz – Makieła (radna Rady Miasta Jeleniej Góry), pan Jerzy Plsekot (radny Rady Miasta Jeleniej Góry), pan Waldemar Woźniak – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania w Jeleniej Górze, ks. Dziekan Bogdan Żygadło. Na obchodach związanych z 50-leciem placówki nie zabrakło byłych dyrektorów – pana Stanisława Czajewicza, pana Adolfa Sypko, pani Lucyny Solarz. W uroczystościach wziął również udział przedstawiciel Aachen, pan Karl Heinz Plum, z którym szkoła współpracuje od lat.

Placówka otrzymała Statuetkę Zasłużonego dla Jeleniej Góry oraz czek na kwotę 5000zł. Cześć artystyczna przepełniona była wspomnieniami. W formie „Sensacji XX wieku” przedstawiono historię szkoły, uczniowie zaprezentowali program sportowy, następnie w formie prezentacji multimedialnej przedstawiono najważniejsze osiągnięcia naszych uczniów i absolwentów. Wszystkim nauczycielom pracującym w szkole od lat 60. do dziś podziękowano w „Koncercie życzeń”, w którym swoje zdolności wokalne zaprezentowani uczniowie i nauczyciele. Z wielkim zainteresowaniem spotkał się pokaz teatralny przygotowany przez samych nauczycieli. Zaprezentowane bajki: „Dama z wieży”, „Królewna Śnieżka i dwóch krasnoludków”, „Pinokio” przepełnione humorem, wzbudziły wiele śmiechu wśród zebranych gości.

Po części oficjalnej odbył się w szkole bankiet. Był to czas na „spotkania po latach”, wspomnienia, rozmowy. Wszyscy chętni mogli tez uczestniczyć w Balu Absolwentów, który rozpoczął się o godz. 18:00 w „Chacie za wsią”.

Z okazji uroczystości 50-lecie Szkoły przygotowano okolicznościowe foldery oraz „Księgę pamiątkową”, w której znalazły się najważniejsze wydarzenia w życia SP12 i Gimnazjum nr 3, osiągnięcia naszych uczniów, wspomnienia nauczycieli, uczniów oraz nazwiska wszystkich absolwentów Naszej Szkoły. Publikację tę można nabyć w sekretariacie szkoły.
 Już teraz zapraszamy wszystkich na obchody związane z 60-lecia naszej szkoły.

Do zobaczenia!!!

GALERIA Z FOTOGRAFIAMI JEST >>>>> TUTAJ